Panduit T075X000YKM-BK printer label Transparent
Panduit T075X000YKM-BK. Product color: Transparent, Material: Polyester. Sustainability certificates: RoHS. Sheet width: 0.709" (1.8 cm), Sheet length: 358.3" (9.1 m). Labels per pack: 1 pc(s)
Manufacturer: Panduit
SKU: 12735671
Manufacturer part number: T075X000YKM-BK
The T075X000YKM-BK Continuous Tape Cassette includes both label material and ribbon for easy changeover. Print custom pipe markers, voltage markers, signs, bin markers, and network identification labels on demand. For flat label applications only. For use with the MP100 and MP300 printers. Polyester. 0.75" x 30' (18 mm x 9.1 m). Color Black on Clear. 1 cassette per package.
Products specifications
Attribute name Attribute value
Sheet Length RoHS
Material Polyester
Sheet Width 0.709"
Labels per pack 1 pc(s)
Rolls per pack 1
Technical details
Product color Transparent
Attribute name Attribute value
Sheet Length RoHS
Material Polyester
Sheet Width 0.709"