Panduit T075X000VPM-BK printer label White
Panduit T075X000VPM-BK. Product color: White, Type: Continuous label, Material: Vinyl. Sustainability certificates: RoHS. Label width: 0.709" (1.8 cm), Sheet length: 275.6" (7 m)
Manufacturer: Panduit
SKU: 12724964
Manufacturer part number: T075X000VPM-BK
The T075X000VPM-BK Continuous Tape Cassette includes both label material and ribbon for easy changeover. Print custom pipe markers, voltage markers, signs, bin markers, and network identification labels on demand. For flat label applications only. For use with the MP100 and MP300 printers. Vinyl. 0.75" x 23' (18 mm x 7 m). Color Black on White. 1 cassette per package.
Products specifications
Attribute name Attribute value
Material Vinyl
Type Continuous label
Sheet Length 275.6"
Label Width 0.709"
Technical details
Product color White
Sustainability certificates RoHS
Sustainability compliance Y
Features
Compatible products MP100, MP300
Products specifications
Attribute name Attribute value
Material Vinyl
Type Continuous label
Sheet Length 275.6"
Label Width 0.709"