Panduit T075X000C1M-BK printer label White
Panduit T075X000C1M-BK. Product color: White, Material: Nylon. Sustainability certificates: RoHS. Sheet width: 0.701" (1.78 cm), Sheet length: 236.2" (6 m). Labels per pack: 1 pc(s)
Manufacturer: Panduit
SKU: 12726462
Manufacturer part number: T075X000C1M-BK
The T075X000C1M-BK Continuous Tape Cassette includes both label material and ribbon for easy changeover. For use with the MP75, MP200 and MP300 Printers. Nylon Cloth. 0.75" x 19' (18 mm x 6 m). Color Black on White. 1 cassette per package.
Products specifications
Attribute name Attribute value
Sheet Length 236.2"
Material HB
Sheet Width 0.701"
Labels per pack 1 pc(s)
Rolls per pack 1
Technical details
Product color White
Sustainability certificates RoHS
Sustainability compliance Y
Products specifications
Attribute name Attribute value
Sheet Length 236.2"
Material HB
Sheet Width 0.701"