Panduit T050X000VPM-BK printer label White
Panduit T050X000VPM-BK. Product color: White, Material: Vinyl. Sheet width: 0.472" (1.2 cm), Sheet length: 275.6" (7 m). Labels per pack: 1 pc(s)
Manufacturer: Panduit
SKU: 12748090
Manufacturer part number: T050X000VPM-BK
The T050X000VPM-BK Continuous Tape Cassette includes both label material and ribbon for easy changeover. Print custom pipe markers, voltage markers, signs, bin markers, and network identification labels on demand. For flat label applications only. For use with the MP100 and MP300 printers. Vinyl. 0.50" x 23' (12 mm x 7 m). Color Black on White. 1 cassette per package.