Panduit T038X000VPM-BK printer label Black, Transparent
Panduit T038X000VPM-BK. Product color: Black, Transparent, Type: Continuous label, Material: Vinyl. Sustainability certificates: RoHS. Sheet width: 0.354" (9 mm), Sheet length: 275.6" (7 m). Labels per pack: 1 pc(s)
Manufacturer: Panduit
SKU: 12749667
Manufacturer part number: T038X000VPM-BK
The T038X000VPM-BK Continuous Tape Cassette includes both label material and ribbon for easy changeover. The label cassette contains an integrated memory device for automatic formatting, recall of last legend used, and the number of labels remaining in the cassette. For use with MP100 and MP300 printers. Vinyl. 0.38" x 25' (9.6 mm x 7.6 m). Color Black on White. 1 cassette per package.
Products specifications
Attribute name Attribute value
Sheet Length Continuous label
Material Vinyl
Sheet Width 0.354"
Type Continuous label
Labels per pack 1 pc(s)
Rolls per pack 1
Technical details
Product color Black, Transparent
Sustainability certificates RoHS
Features
Compatible products MP100, MP300
Products specifications
Attribute name Attribute value
Sheet Length Continuous label
Material Vinyl
Sheet Width 0.354"