Panduit S200X225VA1Y printer label White
Panduit S200X225VA1Y. Product color: White, Material: Vinyl. Labels per pack: 500 pc(s)
Manufacturer: Panduit
SKU: 12741797
Manufacturer part number: S200X225VA1Y
UPC: 074983439782
The thermal transfer self-laminating adhesive label is made of vinyl and is supplied on a roll with 2 labels per row. The label has a white colored print-on area 0.75" (19.1 mm) high for Category 6 FTP, Category 6a (10 Gig) UTP, Category 6e (10 Gig) FTP, 8 - 4 AWG wires, and a clear overlaminate. It is 1.0" wide and 2.25" long (25.4 x 57.2 mm) with a 1.0" (25.4 mm) core. It comes in packages of 500.