InfoCase INF-AO-CB11CLP laptop case 11" Shell case Gray
InfoCase INF-AO-CB11CLP. Case type: Shell case, Maximum screen size: 11", Surface coloration: Monochromatic
Manufacturer: InfoCase
SKU: 6200312
Manufacturer part number: INF-AO-CB11CLP
InfoCase Always-On Cases provide rugged protection for Chromebooks and most laptops with 11" screens.
Fits most Chromebooks, Ultrabooks, and Laptops with 11.6" screens.
You can comfortably carry your laptop using the handle or shoulder strap.
Protect your data, protect your investment 24-7 with this Always-On Case.
Products specifications
Attribute name Attribute value
Material 1.75"
Notebook compartment dimensions (W x D x H) 12 x 8.46 x 1.18"
Width 13.6"
Height 10"
Product main color Gray
Depth 3.5"
Features
Brand compatibility Any brand
Case type Shell case
Ergonomics
Maximum screen size 11"
Performance
Surface coloration Monochromatic
Products specifications
Attribute name Attribute value
Material 1.75"
Width 13.6"
Height 10"
Product main color Gray
Depth 3.5"
Features
Brand compatibility Any brand
Case type Shell case
Ergonomics
Maximum screen size 11"